IP Kamera Sistemleri

IP Kamera Sistemleri

IP Kamera sistemi

IP Kamera'lar

son yıllarda teknolojiye paralel olarak gelişen izleme güvenlik sistemleridir. 

IP kamera'lar

Analog CCTV Sistemleri'nden üstün özelliklere sahiptirler. Analog kamera sistemlerinde yapamayacağımız birçok özelliği IP Kamera Sistemlerinde rahatlıkla uygulayabiliriz.

IP Kamera Sistemleri,

Analog kamera sistemlerine göre çok büyük kablolama kolaylığı sağlamaktadır. Analog kamera da her kamera için bir adet Koaksiyal kablo ve bir adet kamerayı beslemeye yarayan enerji kablosu çekmek zorunludur. İp Kamera Sistemlerinde ise kameraya 1 adet cat5 veya cat6 kablosu çekilmesi yeterlidir. IP kameralar hem görüntü alışverişini hem de enerji ihtiyacını aynı Cat5 kablo üzerinden (PoE Özelliği ile) sağlayabilmektedir.  IP kamera ya tek kablo çekilmesi hem maliyetlerden hem de zamandan tasarruf etmemizi sağlamaktadır.

 IP Kamera çeşitleriIP kamera sistemlerinde,

kamera sistemi kurulacak bölgede hazır data kablolaması mevcut olması durumunda işler çok daha kolaylaşmaktadır. Bu durumda yapılacak olan işlem kameradan en yakın Network bağlantı noktasına bir adet cat5 veya cat6 data kablosunu çekmek ve network'e kamerayı bağlamaktır. Takmış olduğunuz IP kamera'nın Network yazılımından kolaylıkla sisteme kamerayı tanıtabilirsiniz.

IP kamera sistemleri

ile görüntü içerik analizi ve akıllı gözetim sistemi yapılabilmektedir. Görüntü içerik analizi ve akıllı gözetim sistemleri sayesinde kameranın gördüğü bölgeye ait akıllı içerik analiz sistemleri yapılabilmektedir. Görüntü içerik analizi ve akıllı gözetim sistemleri ile bir bölgeye bırakılan bir cisim veya bir bölgeden bir cismin alınması garip hareketler yapan cisimler, kişilerin sayılması ve buna benzer birçok akıllı içerik analizi yapılabilmektedir. Ayrıca görüntü içerik analiz ve akıllı gözetim sistemleri 7 gün 24 saat kesintisiz çalışabilmektedir. Bu sistemler, sistemi takip eden operatörler gibi yorulmazlar veya dikkatleri dağılmaz.

 IP KameraIP kameralarda

sistemin genişlemesi çok kolaydır. Analog kamera sistemlerinde olduğu gibi sonradan ilave edilecek kameralar için DVR veya diğer aksamlara gereksinimleri asla olmaz.

Kamera takılır ve sisteme tanıtılır ve kamera kolaylıkla kullanıma hazır hale gelebilir. Bütün bunlara bakıldığında bugün ücretleri Analog kameralardan fazla olsa bile gelecekte ip kameraların en çok tercih edilecek kameralar olacaklarını tahmin etmek çok kolaydır
ip kamera sistemi
nas üniteler
kamerasistemleri
cctv
kablosuz kamera
cctv sistemler
ev kamera sistemleri
kapalı devre kamera
ev kamera sistemi
ip kamera
kapalı devre güvenlik
güvenlik kamera sistemleri
ip kameralar