Ortam İzleme Çözümlerimiz

ortam izleme ve kontrol çözümlerimiz

Ortam Denetleme Çözümlerimiz

vutlan ortam izleme ve denetleme çözümlerimiz

Vutlan çevresel izleme ürünleri, veri merkezleri, GSM istasyonları, depolar, okullar, hastaneler, ofisler, restoranlar, çiftlikler, fabrikalar, hayvanat bahçeleri, müzeler veya kritik önemde varlıklarımızı korumak için ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir yerdeki koşulları etkin bir şekilde izlemenizi sağlar. Ekipmanın veya ürünlerin bulunduğu sabit bir ortamın sürdürülmesi, onların sürekli çalışması, korunması ve kullanımı için kritik öneme sahiptir. İzlenen koşullar arasında aşırı sıcaklıklar, nem, güç ani yükselmeler ve dalgalanmalar, su sızıntıları, duman, hava akımı ve çevresel tehtidler bulunur. Vutlan ortam izleme ve kontrol sistemleri ile bütün izlenen koşullarımızı yönetebiliriz. Vutlan ortam denetleme ekipmanı, şebeke operatörlerinin koşulları güvenli bir Web arayüzünden görmelerine ve çevresel sensörler bir problem tespit ettiğinde SNMP, e-posta, kısa mesaj veya siren uyarı bildirimleri almasına olanak tanır. Bu ürünler, aynı zamanda, insan hatası, izinsiz erişim veya  kritik ekipmanınızda olumsuz bir etki yaratabilecek hasarlara karşı sizi uyarabilir. Web arayüzü, trendleri izlemek için kaydedilen canlı vide gözetimi ve çevresel ölçümleri görüntüleyebilir.

Veri Toplama ve Grafikleme

ortam izleme veri toplama ve grafiklemeÖlçümler periyodik olarak dahili bellekte veya harici depolama ortamında saklanır ve grafik olarak görüntülenir. Her grafik, son 100: saniye, dakika, saat, günler için verileri gösterir. Web arayüzü, her bir sensör için bu kayıtlara erişmenin kolay bir yolunu sunar.

Çoklu Grafikleme 

ortam denetleme coklu grafiklemeVutlan Ortam izleme ve kontrol sistemleri , Web arayüzü, çoklu grafik kullanarak bir veya daha fazla sensör için ayrıntılı grafik ve veri tablolarının görüntülenmesini de sağlar. Bu, belirli bir süre boyunca aynı grafikte iki veya daha fazla sensörün sensör verilerini görmeniz gerektiğinde çok kullanışlıdır.

Eşiklere dayalı Bildirimler ve Uyarılar

ortam izleme uyariları

Ölçülen değer önceden belirlenen eşiği aştığında, bir uyarı tetikler: E-posta Gönder, SMS, Syslog, Olay günlüğü, SNMP Trap, SNMP Getir, sesli ve uyarı ışığı veya uyarı ışığı yanar.Alerts eşikleri (uyarı, uyarı, normal veya bağlı değil) veya birden fazla koşulda oluşturulabilir.

 

 

Ortam izleme ve kontrol sistemleri ile neleri kontrol edebiliriz

 •     Optimal Sıcaklığın Korunması

ortam izleme sıcaklık kontrolBir sunucu kabininin içinde veya herhangi bir önem kaydeden noktada sıcaklık noktalarının  kontrolü, soğutma sistemini optimizasyonu ve enerji tasarrufu için  sıcaklık sensörü verilerini kullanıyoruz.

Sıcaklık verilerini kontrol etmek için kullandığımız sensörler

VT500 / Sıcaklık sensörü

VT501 / Dış ortam sıcaklığı sensörü

VT430 / Raf kontrol ünitesi

VT470 / PIR, titreşim ve sıcaklık sensörü

VT460 / Duman, nem ve sıcaklık sensörü

VT490 / Nem ve sıcaklık sensörü

 • Neminizi Kontrol Edin

ortam denetleme nem kontrolSunucu odalarındaki nem% 40 ila% 55 rH arasında tutulmalıdır. Yüksek nem, donanım korozyonuna neden olan su yoğunlaşmasına neden olabilir. Düşük nem seviyeleri, hassas bileşenlere zarar verebilecek elektrostatik deşarj (ESD) ile ilgili sorunlara neden olabilir.

VT510 / Nem sensörü

VT430 / Raf kontrol ünitesi

VT460 / Duman, nem ve sıcaklık sensörü

VT490 / Nem ve sıcaklık sensörü

 • Su Sızıntılarını Algıla

ortam izleme su sızıntılarını kontrolKlima su sızıntısı, su soğutmalı sunucu rafı, klima ünitelerinden gelen yoğunlaşma, su boruları, yeraltı suyu veya hava şartlarının zarar görüp görmediğini su sızıntısı sensörlerini kullanarak tespit edebiliriz. Su sensörleri zemindeki en düşük noktaya ve herhangi bir boru hattının altına yerleştirilmelidir.

 

VT591 / Su kaçağı kablo sensörü

VT591 / Su kaçağı kablo sensörü

 • Hava Akışını İzleme

ortam izleme hava akisi izlemeRafların içinden havanın aktığından emin olun: soğuk koridordan gelen hava ekipman girişlerine ulaşır ve ekipmandaki hava çok sıcak hava dönüş koridoruna doğru havalandırılır.

 LCF013 / Hava akış sensörü

 

 •       Güvenli Erişim Sağlama

ortam izleme guvenli giris kontrolRafın bir kapağının açılmasını ve kapanmasını algılamak için kontak kapama sensörleri, kuru kontaklar veya PIR sensörleri kullanırız. Kabin kapısı açıldığında web kamerası çekimi yapmak gibi bir olayı tetikleyebiliriz.

VT530 / Erişim sensörü

VT430 / Raf kontrol ünitesi

VT107 / Proximity okuyucu

 •      Su Seviyeleri Kontrolü

ortam izleme su seviyesi kontrolKlima yoğuşma tepsileri, su hazneleri ve ısı pompası yoğuşma suyu damlama tepsileri, taşma seviyesini tespit etmek ve teknik personele haber vermek için su seviye sensörleri ile donatılmalıdır.

 

VT590 / Kaçak sensörü

 

 •      Gerilim / Akim Metre Kontrolü

ortam denetleme gerilim akim kontrol

AC / DC akımını ve çeşitli Vutlan AC / DC sayaçları olan voltajı (örneğin güç kaynakları, piller ve akümülatörler) izleyin.

VT520 / AC voltaj monitörü

HAT-100Q1 / AC akım dönüştürücü

HOS-100Q1 / DC akım dönüştürücü

VT410 / DC voltaj monitörü

 •      Duman / Yangin Kontrolü

ortam denetleme duman kontrolDuman dedektörleri, veri dolaplarındaki bileşen yangınlarının ilk işaretlerini tespit etmek için kullanılabilir. Burada en iyi yaklaşım duman alarmlarını doğrudan çevresel sensörlerin işlevlerini duman alarmına kadar genişleten Vutlan ortam izleme sistemine bağlamaktır.

VT560 / Duman Dedektörü

VT460 / Duman, nem ve sıcaklık sensörü

 •      Kamera / Video  Kontrolü

ortam izleme kamera kontrolVeri merkezinde veya uzak bir tesiste hassas alanların gerçek zamanlı  video gözetimi, Vutlan yerleşik Web arabirimi kullanılarak görüntülenebilir, böylece yöneticiler nerede olurlarsa olsunlar ortamı izleyebilirler.

Uzaktan İzleme üniteleri

Güç Dağıtım üniteleri

 

 •      Sesli ve Işıklı Alarmlar

ortam izleme alarm kontrolStrobe ışıkları ve alarm lambaları, Vutlan denetleme ünitelerinin 12V çıkışına, problemin ortaya çıkması durumunda personeli bilgilendirmek için bağlanabilir.

VT103 / Alarm İşaretçisi

VT105 / Strobe ışığı

 

 •      Kuru Kontak Girişleri

ortam denetleme kuru kontak kontrolKuru kontak girişi, bir giriş anahtarının açık mı yoksa kapalı mı olduğunu algılayan gerilimsiz bir kontaktır. Üçüncü taraf sensörler ve cihazlara kolayca adapte edilebilir. WebGUI'nin içinde, açık veya kapalı durumun ne anlama geldiğini tanımlarsınız. Kabinler (açık veya kapalı), yangın alarmları, hırsız alarmları ve UPS'ler gibi güç sistemlerinde alarmları izlemek için kuru kontaklar kullanırız.

 VT16 / Kuru İletişim Kurulu

 VT32 / Kuru İletişim Kurulu

VT440 / Kuru kontak ünitesi

VT430 / Raf kontrol ünitesi

 •      Güç Röleleri Kontrol

ortam izleme güç röleleri kontrol

Güç rölesi çıkışları ile donatılmış üniteler, harici cihazları, programlanan alarm eşikleri aracılığıyla otomatik olarak veya Web arayüzü üzerinden manuel olarak tetiklemek için kullanılabilir. Röleler maksimum güç çıkışı 10A 240V'dir. Uygulamalar şunları içerir: Harici ekipmanı, sunucuyu, klimayı, anahtarları ve komütatörleri çalıştırmak için daha büyük bir röleyi kontrol etmek için kullanılar.

VT604 / Swtched IP PDU

 

 •      12V Voltaj Çıkışı Kontrol

ortam izleme 12 v kontrolElektronik röle çıkışları ile donatılmış üniteler, harici düşük voltajlı cihazları, programlanan alarm eşikleri aracılığıyla otomatik olarak veya Web arayüzü üzerinden manuel olarak tetiklemek için kullanılabilir. Sesli alarm, işaret, solenoid vs. Uygulamalar şunları içerir: bina-güvenlik sistemine bir sinyal göndermek, harici ekipmanı çalıştırmak için daha büyük bir röleyi kontrol etmek, kuru kontak girişleri olan bir A / C ünitesini tetiklemek için kullanılır.

Uzaktan İzleme üniteleri

Güç Dağıtım üniteleri

 

 •      Gücü Yönetin

ortam izleme pdu kontrolVutlan anahtarlı prizler, uzak saha ziyaretlerini ortadan kaldırarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Birçok donanım problemi basit bir yeniden başlatma ile çözülebilir. Bağlı cihazların güç durumunu uzaktan izleyebilir ve tarayıcı tabanlı bir web arayüzü üzerinden gücü "açık" ve "kapalı" duruma getirebilirsiniz.

VT604 / Swtched IP PDU

 

 •      PING Kontrol

ortam denetleme ping kontrolBir PING (Paket İnternet Groper) sanal sensörü, bir paketin belirli bir IP adresine gönderilmesini ve ardından bir yanıt beklemesini sağlayarak bir veya daha fazla uzak ana bilgisayara bağlantıyı doğrular. Bir PING aracı, uzak bir bilgisayarın ağa başarılı bir şekilde bağlanıp bağlanmadığını, belirli bir IP adresinin mevcut olup olmadığını ve bir bağlantının ne kadar hızlı olduğunu kontrol etmek için kullanışlıdır. IP ağı veya yönlendirici arızalarının teşhis edilmesi için bir PING yardımcı programı da kullanılabilir.

Uzaktan İzleme üniteleri

Güç Dağıtım üniteleri

 •      Titreşim ve Darbeli Hasar Kontrolü

ortam izleme darbe ve titresim kontrolu

Titreşim / şok sensörleri, rafların içindeki teçhizatın kurcalanmasını, taşınmasını, sökülmesini veya kurulmasını tespit etmek ve kaydetmek, özellikle hassas cihazlar (örneğin, sabit diskler) için oda içindeki titreşim veya şok seviyesini tespit etmek ve kaydetmek için kullanılır. Vutlan şok sensörleri, şok veya titreşim seviyesini kaydeder ve bazı döner makineler için kullanılabilir.

VT540 / Titreşim sensörü

VT470 / PIR, titreşim ve sıcaklık sensörü

 •      Izınsiz Giriş veya Giriş Kontrolü

ortam izlem giris kontrolHareket detektörü, hareket eden nesneleri, özellikle insanları algılayan bir cihazdır. Bir görevi otomatik olarak gerçekleştirir veya bir alandaki hareket izleme sistemini uyarır. Vutlan çevresel izleme sistemi ile birlikte hareket dedektörleri, güvenlik, otomatik aydınlatma kontrolü ve enerji verimliliğinin hayati bir bileşenini oluşturur.

VT540 / Titreşim sensörü

VT470 / PIR, titreşim ve sıcaklık sensörü

sistem odası izleme
ortam izleme cihazı
sistem odası ortam denetleme
ortam denetleme sistemi
sistem odası izleme cihazı
sistem odası izleme sensörleri
sistem odası takip sistemi