Fiber Optik Kablolama

Yapısal Kablolama-Fiber Optik Kablolama

fiber optik kablo

Tüm bilişim, iletişim, otomasyon ve  ve telekomünikasyon sistemleri için yapısal kablolama, açık mimari, standardize edilmiş medya ve katmanları, standart bağlantı ara yüzleri, ulusal ve uluslararası standartlara bağlılığı ve toplam sistem tasarımı ve uygulaması gibi kriterlere sahip olmalıdır.

Fiber Optik Kablolamada Başarının en önemli 3 faktörü...

Fiber Optik Kablolamada Doğru Tasarım ve Projelendirme

Yapısal kablolama sistemlerinin temel çıkış felsefesi baştan genişleyebilir bir yapı sağlamaktır. Günümüzde şirketlerde genişleme ve büyümeler genelde öngörülememektedir. Ya da öngörülse de 5 yıl sonra gerçekleşecek bir büyümeyi öngörerek buna uygun kablolama altyapısı hazırlamak maliyetli olmaktadır. Bu nedenlerle en önemlisi genişletmelere uygun bir altyapı hazırlayabilmektir.

Fiber Optik Kablolamada Kaliteli İşçilik

Projelendirme kadar önemli ikinci bir konu da işçiliktir. İşçilik kalitesi kablolama altyapısının kalitesi anlamına da gelmektedir. Çünkü en iyi marka kablolama ürünlerini de kullansanız işçiliğiniz iyi değilse performans beklemeniz yanlış olacaktır.

Fiber Optik Kablolamada Test, Etiketleme ve dokümantasyon

Gerçekleştirdiğimiz kablolama projelerinde tüm kablolar test edilerek, bellli bir numaralandırma sistemi ile etiketlenir. Yerleşim planları üzerinde kablo güzergahları ve priz noktaları işlenerek proje dosyası sistem kullanıcılarına teslim edilir. Genişleme ihtiyaçlarında veya arıza tespitinde proje dokümantasyonu vazgeçilmezdir.

fiber optik kablolama
fiber kablo çekimi
fiber kablo çekim fiyatı
fiber kablolama
fiber etiketleme